Олександра Глухова, гауляйтерка села Червоний Маяк на Херсонщині, про яку писав ЦЖР, отримала підозру СБУ

Південь
Олександра Глухова, колаборантка. Фото з соцмереж

41-річна Олександра Глухова, мешканка села Монастирське Новорайської громади Бериславського району Херсонщини, гауляйтерка Червономаяцького старостату, про яку не раз писав ЦЖР, отримала заочну підозру СБУ в колабораційній діяльності. Їй світить від п’яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на текст підозри.

Слідчі встановили, що 41-річна Олександра Глухова, яка працювала медсестрою в Монастирській філії Новорайського опорного закладу повної загальної середньої освіти не пізніше липня 2022 року добровільно перейшла на бік ворога. За це вона отримала посаду голови окупаційної адміністрації в селах Червоний Маяк, Монастирське і Крупиця. 

«Вона впроваджувала російський рубль на території окупованого старостату, формувала пенсійну систему в російській валюті, налагоджувала «освітній процес», вела «перепис населення», сприяла отриманню російських паспортів», – йдеться в тексті підозри.

Про злочини Олександри Глухової неодноразово повідомляв ЦЖР. 

«Колись вона працювала фельдшеркою в селі Монастирському, потім медсестрою у місцевому дитсадку. Коли ж до села увійшли російські окупанти, вона зустрічала їх «хлібом-сіллю», деякий час навіть жила з якимось їхнім військовим. Завдяки цьому її призначили «председателем» так званого «сельсовета», вона знімалась в численних пропагандистських сюжетах, всіляко допомагала окупантам, тероризувала односельців», – розповідали ЦЖР місцеві жителі.

Згадував про неї в своєму інтерв’ю ЦЖР і староста Червоного Маяка Олександр Вороний, якого російські військові викрадали під час окупації правобережної частини Херсонщини.

За скоєний злочин Олександрі Глуховій СБУ заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Їй світить від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про те, як мешканці Новорайської громади Херсонщини пережили окупацію, читайте в репортажі ЦЖР «Росіяни вибивали мені паркан, у хату лізли, по сараях лазили, в трусах жіночих рились – всюди шукали якогось Бандеру».