Мешканець Запоріжжя прямо з СІЗО дурив військових, «продаючи» неіснуючі дрони

Південь
Камера СІЗО у Запоріжжі. Фото: Відділ комунікації ГУНП у Запорізькій області

Після повномасштабного вторгнення Росії в Запорізькій області почастішали випадки шахрайських дій щодо військовослужбовців та ВПО. Захисники прифронтового регіону страждають від фейкових оголошень про продаж амуніції та дронів, а внутрішньо переміщені особи втрачають гроші, намагаючись знайти житло та отримати фінансову допомогу.

Про це під час онлайн-конференції «IPC-Південь» розповіла начальниця відділу комунікації ГУНП в Запорізькій області Анна Ткаченко.

За 2023 рік на території Запоріжжя був зареєстрований 2141 випадок шахрайства (в 7 разів більше ніж до повномасштабного вторгнення). За словами поліціянтки, серед найвразливіших категорій населення зараз вимушено переміщені особи та військовослужбовці.

«Люди, які втратили житло, зважають на фейкові оголошення зловмисників, які нібито допомагають оформити виплати від міжнародних організацій чи гуманітарних фондів, і дуже часто втрачають гроші. Так само дуже багато шахрайств, пов’язаних з орендою житла. Зловмисники вимагають передоплату і зникають», – пояснила Ткаченко.

Вона зазначила, що близькість до фронту впливає і на кількість злочинів щодо військовослужбовців ЗСУ.  

Зокрема, щонайменше вісім військовослужбовців постраждали від шахрая, який «працював» перебуваючи під вартою в слідчому ізоляторі Запоріжжя. 

«Чоловік зареєстрував інтернет–магазин, де розміщав фейкові оголошення про продаж товарів для військових серед, яких дрони, прибори нічного бачення, тепловізори, тактичний одяг тощо. Переконував військовослужбовців зробити повну або часткову оплату на банківські рахунки. Отримавши гроші, більше на зв’язок не виходив. Наразі відомо про вісім потерпілих, але їх може бути більше, – розповіла Анна Ткаченко.

Під час обшуків в слідчому ізоляторі, а також за місцями проживання власників банківських карток, які використовувались у шахрайській схемі, вилучені мобільні телефони, банківські картки, сім-картки, чорнові записи тощо.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter