Російські окупанти вирішили незаконно привласнити український географічний бренд «мелітопольська черешня». 12 липня Роспатент заявив, що «мелітопольська черешня» стала першим зареєстрованим регіональним брендом із «нових суб’єктів країни». При цьому загарбники пообіцяли привласнювати й інші українські географічні бренди.
Відповідну інформацію опубліковано на Telegram-каналі російського відомства.
Як зазначається, з 12 липня жителі, організації та підприємства на тимчасово окупованих територіях України, які в Росії вже вважають «своїми», «можуть нарівні з іншими суб’єктами Російської Федерації реєструвати об’єкти інтелектуальної власності». До них належать, зокрема, найменування місця походження товару та географічні зазначення.
«Статус регіонального бренду допомагає місцевим виробникам просувати свої товари на російському ринку. Оцінити переваги такого маркетингу тепер зможе Мелітопольська черешня – всім відома та улюблена з дитинства ягода. Запрошуємо виробників товарів та послуг нових регіонів реєструвати свої бренди. Роспатент надасть усю необхідну допомогу», – заявив керівник Роспатенту Юрій Зубов.
У російському відомстві заявили, що з 2022 року «Донецька та Луганська народні республіки, Запорізька та Херсонська області включені до системи охорони інтелектуальної власності РФ».
«Чекаємо на реєстрацію нових брендів», – йдеться в повідомленні.
У вересні 2020 року мелітопольська черешня отримала офіційне звання географічного бренду. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України погодилося з висновком Інституту інтелектуальної власності та зареєструвало географічне зазначення «Мелітопольська черешня» як назву місця походження товару. У грудні 2019 року заявку на реєстрацію географічного зазначення подала громадська спілка «Асоціація виробників мелітопольської черешні».
Мелітопольська черешня відома з XIX століття, вирощується в місцевості навколо міста Мелітополь на обох берегах річки Молочна, в межах міста Мелітополь і навколишніх населених пунктів.
Як повідомляв ЦЖР, росіяни привласнили підприємства, які вирощували і продавали по всьому світу один з найвідоміших продуктів півдня Запоріжжя – мелітопольську черешню. Аграрні державні та приватні підприємства, були експропрійовані під виглядом «націоналізації» окупаційною адміністрацією і передані у власність російському бізнесу.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter