Побоюючись конкуренції колаборанти-освітяни з Херсонщини не допускають до роботи вчителів із Росії

Південь
Зрадниця Олена Видра на випускному в захопленому окупантами Новоолександрівському ліцеї. Фото з окупаційних пабліків

Невдачею завершилась спроба 58-річного освітянина з Москви Сєрґєя Ґорячьова влаштуватися на роботу вчителем англійської мови до захопленого російськими окупантами Новоолександрівського ліцею в Нижньосірогозькій громаді Генічеського району Херсонщини. Директорка останньої, колаборантка Олена Видра не захотіла приймати не потрібного їй «конкурента» і зі скандалом вигнала його з навчального закладу. Невдаху Ґорячьова погодились взяти вчителем історії і китайської мови в розташованому майже в 35 км селі Нижні Торгаї цієї ж громади.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на власні джерела в Нижньосірогозькій селищній громаді.

Спокусившись на обіцянки величезних виплат для російських освітян-«заробітчан», які погодяться працювати на тимчасово окупованій лівобережній частині Херсонщини, викладати в Нижньосірогозькій громаді вирішив Ґорячьов Сєрґєй Ніколаєвіч з Москви, 13 квітня 1966 р. н., вчитель і репетитор англійської та китайської мов, історії та суспільствознавства. 

Однак непроханому гостю з російської столиці місцеві колаборанти виявились не раді.

«Сєрґєй Ґорячьов сам родом із Запоріжжя і має родичів у селі Першопокровка Нижньосірогозької громади, не раз бував у них до великої війни, здружився навіть із настоятелем місцевої церкви, отцем Анатолієм. Після початку великої війни він згадав про Першопокровку і вирішив переїхати сюди вчителювати, в надії отримати величезні «підйомні», які росіяни платять своїм вчителям, котрі наважуються переїхати на Херсонщину. Приїхавши, він відправився знайомитися з Оленою Видрою, директоркою-зрадницею школи з сусіднього села Новоолександрівка, щоб отримати там посаду вчителя англійської мови. Однак ця спроба завершилась величезним скандалом», – розповіли ЦЖР джерела з Нижньосірогозької громади.

Сєргєй Ґорячьов. Скріншот відео

Побачивши, що перед нею небажаний конкурент, Видра, яка за сумісництвом «викладає» англійську мову в Новоолександрівці, відмовила московському «гостю» у прийомі на роботу. Образившись, Сєрґєй Ґорячьов вирішив влаштувати Видрі іспит зі знання англійської і почав з нею розмовляти цією мовою. Олена Видра цей іспит з тріском провалила, не зрозумівши жодного сказаного їй з англомовних слів. 

«Після цього Видра і Ґорячьов поскубилися, а москвич тепер ходить по Першопокровці і всім розповідає, що Олена Видра, яка очолює школу в сусідньому селі і викладає там англійську – повна неук і нездара, яка далека від знання англійської і яка не бажає підпускати до дітей фахових вчителів», – сказали джерела ЦЖР.

Замість Новоолександрівки вчителювати Сєрґєя Ґорячьова погодились взяти лише в окупаційній Нижньоторгаївській школі, розташованій майже в 35 км від його будинку в Першопокровці. За словами місцевих мешканців, розділяє Першопокровку і Нижні Торгаї переважно дуже погана, розбита дорога. Дружина Ґорячьова, яка приїхала з ним сюди з Москви, дуже швидко кинула його тут самого і повернулась додому. 

Як повідомляв ЦЖР, зрадниця-освітянка з Новоолександрівки Олена Видра має чималий досвід у бійках і скандалах. Зокрема, незадовго до повномасштабної війни вона публічно дралася з Оленою Падалко, яку звільнила з посади завуча Новоолександрівського ліцею. В 2023 році Олена Падалко добровільно стала працювати на ворога в Нижньосірогозькій школі.

Своїм односельцям і колегам Олена Видра запам’яталась тим, що будучи на посаді директорки Новоолександрівського ліцею в робочий час займалась продажем косметики. 

«Виконувати свої прямі обов’язки вона ніколи не вміла і не хотіла», – розповідали про Видру інші вчителі.

18 липня 2024 року Ужгородський міськрайонний суд виніс Олені Видрі заочний вирок за державну зраду – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.