Державний Ощадбанк 24 липня направив Росії офіційне повідомлення про виникнення спору за угодою між Україною та РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій внаслідок втрати значного обсягу майна на тимчасово окупованій території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.
Про це йдеться повідомляється на сайті АТ «Ощадбанк».
Як зазначається, мала місце низка істотних порушень РФ своїх зобов’язань за угодою та норм міжнародного права.
«Відповідно до угоди, надання повідомлення є першим кроком, необхідним для початку нового міжнародного арбітражного процесу проти Росії. Якщо Росія протягом шести місяців не виплатить Ощадбанку швидку, адекватну й ефективну компенсацію за всі завдані йому збитки, банк негайно передасть справу проти РФ на вирішення міжнародним арбітражним судом», – вказано в повідомленні.
У фінустанові нагадали, на користь Ощадбанку вже було винесено арбітражне рішення в інвестиційному спорі за зазначеною угодою на суму 1,1 млрд доларів США, що стосувався компенсації збитків, завданих внаслідок анексії Криму Росією у 2014 році.
«Ми не очікуємо, що країна-агресор добровільно відшкодує завдані нею значні збитки. Ми готові до боротьби для захисту наших прав і отримання компенсації за втрачені нами інвестиції», – заявив Арсен Мілютін, заступник голови правління Ощадбанку.
Нагадаємо:
- 26 листопада 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі ухвалив рішення про стягнення з РФ на користь державного Ощадбанку 1,3 млрд доларів США для компенсації збитків за втрачені активи в окупованому Криму.
- У грудні 2022 року Верховний суд Франції залишив у силі рішення Міжнародного Арбітражу про стягнення з Російської Федерації 1,1 мільярда доларів з відсотками на користь АТ «Ощадбанк» збитків, завданих внаслідок протиправного заволодіння інвестиціями банку в окупованому Криму.
- 1 липня 2025 року Апеляційний суд Парижа підтримав позицію Ощадбанку, відхиливши апеляцію Росії та залишивши в силі рішення Арбітражного трибуналу Парижа від 26 листопада 2018 року, яке зобов’язало РФ компенсувати збитки банку внаслідок анексії українського Криму.