Є симптоми СОVID-19, але немає декларації з лікарем: що робити

Життя
Фото: УП

Юристи громадської організації «Донбас SOS» дали роз’яснення про те, якщо людина підозрює у себе симптоми СОVID-19, але не має декларації з сімейним лікарем. Як відзначають пправозахисники, необхідно звернутися в найближчу поліклініку.

Треба подзвонити в реєстратуру і дізнатися, у кого з лікарів ще є місця на підписання декларації (телефон – на сайті Національної служби здоров’я України). Пррописка не має ніякого значення при підписанні декларації: пацієнт не прив’язаний до місця офіційної реєстрації, він звертається за місцем фактичного проживання/перебування.

У розділі «Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги» ввести область і назва населеного пункту, в якому перебуваєте. Також виберіть:

форма власності – комунальна;
тип підрозділу – амбулаторія;
спеціалізація лікаря – терапевт.

Також там можна дізнатися номер телефону реєстратури поліклініки, найближчої до вашого місця проживання.

При особистому зверненні в амбулаторію для підписання декларації пацієнту необхідно мати при собі:

паспорт (ідентифікація пацієнта як громадянина України);
ІПН;
мобільний телефон (так як при оформленні декларації надійде смс-повідомлення з кодом)
свідоцтво в народженні дітей (при підписанні декларації на дитину віком до 14 років).
У деяких амбулаторіях на час карантину можна зробити висновок декларацію дистанційно. Однак після зняття обмежень треба відразу ж прийти і підписати документ. Дізнатися, чи доступна така функція в вашому медзакладі, можна, зателефонувавши в реєстратуру.

Якщо така функція недоступна – слід звернутися до іншої медичної установи (подивившись адреса і номер телефону реєстратури в приведенні вище ресурсі).

«У роботі нашої» гарячої лінії «траплялися ситуації, що в невеликих населених пунктах не залишалося «вільних» фахівців для підписання декларації. Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією і маєте симптоми COVID-19, слід звертатися до районного департамент охорони здоров’я або на обласну гарячу лінію по COVID-19 (телефони наведені нижче). Розповідати про свою ситуацію і запитувати порядок дій», – відзначили в «Донбас SOS».

Нагадаємо:

  • Правозахисники пояснили, для чого переселенці мають отримувати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО), які переваги вона надає, та чи можна від неї відмовитись, якщо громадянин, що переселився з окупованої території Донбасу або Криму, не має потреби у її використанні.
  • Правозахисниця розповіла, що таке довідка ВПЛ, як і для чого її потрібно отримувати переселенцям.
  • Кабмін України ввів електронну довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи (ВПО). Переселенці, які отримали в установленому порядку довідку ВПО, матимуть відображення в електронному вигляді всієї інформації, яка є в цій довідці. Для цього потрібно лише встановити мобільний додаток «Дія» та пройти електронну аутентифікацію.
  • З 5 жовтня в мобільному додатку «Дія» повноцінно запрацювала електронна довідка ВПО, якою можна користуватись нарівні з паперовою або замість неї.