Переселенці можуть отримати кредити на розвиток малого і середнього бізнесу в рамках загальнодержавної програми «5-7-9».
Про це повідомила заступник глави Офісу президента Юлія Свириденко в ході спілкування з журналістами на форумі «Україна 30. Малий і середній бізнес і держава», пишуть Новости Донбасса.
Йдеться про програму доступних кредитів для малого і середнього бізнесу під 5-7-9%.
«Якщо ми говоримо про доступ до кредитування, то це програма «5-7-9», до якої мають доступ усі суб’єкти господарювання, там немає в частині переселенців якихось пільгових умов, але всі мають можливість звертатися, і все звертаються», – зазначила Свириденко.
За її словами, в 2020 році за цією програмою було видано кредитів на загальну суму 25 мільярдів гривень. У 2021 році влада очікує, що буде більше суб’єктів господарювання, які звернуться за кредитами, і велика сума буде видана.
«Тому будь ласка, звертайтеся в банки», – підкреслила Юлія Свириденко, відповідаючи на питання про підтримку бізнесу для переселенців.
Вона додала, що влада працює над тим, щоб мікробізнес, який в очах банків має більше ризиків, мав більше можливостей взяти кредит.
Крім того, сказала заступник голови Офісу президента, зараз уряд розробляє проект заходів для післякризового відновлення економіки.
«Ми говоримо, що 2020 рік – це найскладніший криза, і в 2021 році наші очікування – це зростання ВВП на рівні 5,1%. Щоб отримати цей відсоток росту, ми повинні вводити певні заходи – фіскальні, монетарні. Серед цих заходів може бути і підтримка переселенців, які вже влаштувалися або які нещодавно переїхали, – тут потрібно продумати критерії, щоб не було дискримінаційних умов по відношенню до тих, хто теж хоче отримати кредит в банку. Це можна напрацьовувати», – резюмувала Юлія Свириденко.
Нагадаємо:
- Кабмін України ввів електронну довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи (ВПО). Переселенці, які отримали в установленому порядку довідку ВПО, матимуть відображення в електронному вигляді всієї інформації, яка є в цій довідці. Для цього потрібно лише встановити мобільний додаток «Дія» та пройти електронну аутентифікацію.
- З 5 жовтня 2020 року в мобільному додатку «Дія» повноцінно запрацювала електронна довідка ВПО, якою можна користуватись нарівні з паперовою або замість неї.
- Мінреінтеграції вивчає можливість впровадження віртуальних мобільних номерів для мешканців тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу, які б дозволили їм мати канал комунікації з підконтрольною територію України та, зокрема, отримувати доступ до державних сервісів та електронних послуг, що надаються з використанням мобільного номера заявника.