В Україні уряд готує щомісячну доплату до пенсії

Життя
пенсии

Українцям у віці від 70 до 75 років збираються виплачувати по 300 гривень до пенсії. Планується розпочати компенсаційні виплати з 1 жовтня 2022 року.

Про це йдеться в документі Мінсоцполітики.

«Щомісячна компенсаційна виплата особам, які досягли віку 70 років після 1 жовтня 2022, встановлюється і виплачується з дати досягнення ними зазначеного віку. Планується щорічна індексація таких доплат пенсіонерам. Починаючи з 2023 розмір щомісячної компенсаційної виплати щорічно з 1 березня підвищується на коефіцієнт збільшення, який визначається Кабінетом Міністрів України з одночасним визначенням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати.

Кожен наступний перерахунок в зв’язку зі збільшенням щомісячної компенсаційної виплати проводиться з урахуванням збільшеного в попередні роки розміру щомісячної компенсаційної виплати», – йдеться в документі.

З 1 грудня поточного року мінімальну пенсію в Україні збільшать з 1854 до 1934 гривень за рахунок підвищення прожиткового мінімуму – на 80 гривень. З 1 жовтня доплату до пенсії в розмірі 400 грн отримають пенсіонери у віці від 75 до 80 років.

Громадяни України, які були працевлаштовані неофіційно, не зможуть претендувати на пенсії, якщо в терміновому порядку не змінити деякі норми законодавства, заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Як повідомлялось, Мінреінтеграції запроваджує віддалену ідентифікацію для вимушено переселених осіб (ВПО) та мешканців ОРДЛО, які є одержувачами пенсій та соціальних виплат, але через блокування окупантами КПВВ на лінії розмежування в умовах карантину не мають можливості виїхати на підконтрольну Україні територію, щоб їх отримати. Онлайн-ідентифікація здійснюватиметься шляхом авторизації одержувача в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»).

Нагадаємо:

  • У травні 2021 року Пенсійний фонд України опублікував проект постанови Кабінету міністрів про виплату заборгованості по пенсіях внутрішньо переміщеним особам і тим, хто відмовився від довідки переселенця. Правозахисники вважають, що прийняття цього порядку зовсім не означає, що переселенці відразу отримають свої гроші.
  • За інформацією Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, сума заборгованості по пенсіях переселенців і жителів тимчасово окупованих територій за рішеннями судів досягла 11 мільярдів гривень.