Закордонні філії ДП «Документ» відновили прийом заяв-анкет від чоловіків на оформлення паспортів. При цьому підтвердження наявності у них дійсних військово-облікових документів є обов’язковим.
Про це повідомляє державне підприємство «Документ».
«З 24.07.2024 відокремлені закордонні філії ДП «Документ» відновили прийом заяв-анкет на оформлення паспортних документів для чоловіків. Для отримання послуг, вказаній категорії громадян необхідно здійснити верифікацію через офіційний додаток Міністерства оборони України «Резерв+» за допомогою QR-коду. Підтвердження наявності дійсних військово-облікових документів є обов’язковим», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, подати заяви-анкети на оформлення паспортних документів можна в Мюнхені, Берліні, Кельні (Німеччина), у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Гданську (Польща), Мадриді, Валенсії (Іспанія), Празі (Чехія), Братиславі (Словаччина) та Мілані (Італія).
Перелік центрів та графік їх роботи можна подивитись за посиланням.
У ДП «Документ» нагадали, який перелік послуг громадяни можуть отримати у його закордонних підрозділах:
- оформлення ID-картки чи закордонного паспорта (у тому числі замість втраченого або викраденого);
- обмін ID-картки чи закордонного паспорта (у зв’язку з закінченням строку дії, зміною інформації, непридатністю до використання);
- обмін паспорта зразка 1994 року на ID-картку (за бажанням чи у разі непридатності).
Як повідомлялось, від 23 квітня 2024 року МЗС України обмежило надання консульських послуг чоловікам віком 18-60 років за кордоном, включно з оформленням заявок на отримання закордонних паспортів та їхню видачу. З 25 квітня 2024 року відповідно з постановою КМУ №443 від 23 квітня 2024 року чоловіки віком від 18 до 60 років могли отримати паспортні документи виключно в органах Державної міграційної служби на території України, прийом заявок та пересилання документів до закордонних філій ДП «Документ» не здійснювалось.
Нагадаємо:
- 11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Із документу вилучили норми про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон.
- Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
- 18 травня 2024 року закон про мобілізацію набув чинності.