Програму компенсацій за пошкоджене і знищене внаслідок російської агресії житло реалізовуватимуть і в наступному році. На 2025 рік на її фінансування виділять 4 млрд грн.
Про це повідомила голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.
За її словами, із закладених коштів 3 млрд грн підуть на житлові сертифікати для тих, хто втратив своє житло, ще 1 млрд грн скерують на компенсації за пошкоджене майно.
Водночас Шуляк підкреслила, що цієї суми “катастрофічно недостатньо”.
“Я наполягаю на тому, що програма повинна не лише продовжувати підтримку українців, житло яких було пошкоджено, або зруйновано внаслідок російської агресії, а і розширюватись. Нагальна потреба – розширити “єВідновлення” на тимчасово окуповані території. Якщо цього не зробимо ми, це зроблять окупанти. А цього важливо не допустити”, – наголосила Шуляк.
Голова комітету нагадала, що Україна продовжує вести перемовини з міжнародними партнерами щодо підтримки у фінансуванні програми на наступний рік. Окрім цього, до фінансування єВідновлення вже долучалися і Банк розвитку Ради Європи, який надав 100 млн євро, і Світовий Банк, який надав 200 млн доларів.
У рамках реалізації програми єВідновлення вже понад 35 тис. українських родин отримали від української держави виплати на 3,2 млрд грн.
Читайте також матеріал ЦЖР Знищені росіянами села Херсонщини чекають на весну
Основною державною програмою, що дозволяє власникам пошкодженого житла отримати грошову компенсацію, стала «єВідновлення». Ця програма має три етапи. До грудня держава надавала кошти на ремонт та відновлення житла сумою до 200 та 500 тисяч гривень, а тепер почались виплати і тим херсонцям, помешкання яких зруйновані вщент. Це стосується насамперед таких сіл, як Білогірка, адже від більшості осель тут залишились лише стіни та фундамент.
- В рамках програми “єВідновлення” запрацював механізм за зруйноване житло, і власники житлових сертифікатів вже почали робити перші бронювання.
- Як повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація, всього станом на першу декаду січня 2024 року жителі області подали 1066 заяв на отримання компенсації за пошкоджене майно. Профільними комісіями вже погоджено 544 звернення на загальну суму понад 36 млн. грн.