Правительство выделило +5 ярдов на дроны, это хорошая новость. Плохая новость в том, что никто не хочет разбираться по существу вопроса. Все почему-то думают, что можно решить вопрос только деньгами, пишет в Telegram Мария Берлинская, руководитель Центра поддержки аэроразведки.
Насправді, в моїй практиці, найлегші питання, які можна вирішити суто грошима. Переважно задачі потребують крім грошей ще й ресурсу компетенції, часу і контролю відповідальності.
До прикладу зараз на фронті є дрони від держави, які просто не працюють. Які потрібно переробляти. До яких немає навколишньої екосистеми – антен, батарей, ретрансляторів, планшетів, наземок, ремонтних кітів, etc
Ці дрони навіть якщо взлітають часто падають через:
1) неадекватно поставлені задачі: “летіть в бурю і дощ на стопітцот км, я камандір, мені видніше що ваш дрон може”
2)відсутність взаємодії з власними ребівцями, та іншими підрозділами: “ми тут дрон за мільйон вже третій втратили, свої ж дятли збивають”
3) недостатній рівень підготовки деяких екіпажів на специфічні, недешеві системи.
І таких пунктів ще з десяток.
Якби ви знали, скільки мільярдів йде просто в землю через відсутність професійно налагодженої системи.
І скільки коштів економиться там, де є толкові, адекватні командири і фахівці. Однак це поки більше точечні практики, ніж система.
А загалом хаос. І в цей хаос ми зараз викидаємо ще + 5 ярдів.
Гроші безумовно потрібні, бо на кожен наш долар в технології ворог вкладає як мінімум 7-8, а то й 12 баксів.
Росія як завжди вміє грати в довгу і давить масою.
Але окрім коштів потрібна здорова система. Системи створюють люди. Отже потрібно витягувати найтолковіших військових, які налагодили роботу в своїх підрозділах і давати їм можливість працювати над системою для всієї армії.
Інакше ми безкінечно будемо пробувати закривати питання суто грошима. Поки не закінчаться гроші. Або люди.