Деокупувати Крим можна лише завдяки комплексним і скоординованим зусиллям міжнародної спільноти. Адже, захопивши Крим, Росія підірвала фундамент міжнародного права. Тому Крим – це не українська проблема. Це глобальна проблема з відновлення світового порядку.
Але у фокусі уваги країн, що не визнають зміну кордонів України внаслідок збройної агресії Росії, маєть перебувати не лише політика. Питання безпеки, економіки, екології, освіти, гуманітарної політики і прав корінних народів мають не менше значення для реінтеграції окупованих територій.
Тому у структурі Експертної мережі Кримської платформи, що має виробляти рекомендації для урядів України і країн-партнерів, створені сім робочих груп з широкого спектру діяльності: Політика невизнання та санкції; Права людини та міжнародне гуманітарне право; Безпековий трек; Економіка та екологія; Культурна спадщина Криму; Гуманітарна політика; Відновлення прав корінних народів.
Майже всі експерти вважають, що праця різних груп постійно перетинається і неможлива одна без одної.
Ініціатива Кримської платформи зробила експертів з кримського питання цікавими і потрібними державі, яка нарешті взялася його вирішувати. Цю нагоду експертне середовище має намір використати з максимальним ефектом. Чи готова до цього влада? Дізнаємось вже найближчими місяцями.
Подробиці у сюжеті Центру журналістських розслідувань: