Господарський суд Києва повністю задовольнив позов ТОВ «Підприємство «Тавріда електрик Україна» до Приватбанку про розірвання договору про строковий депозит та стягнення більше 602,6 тисяч доларів США коштів вкладу, процентів і пені. Рішення на користь компанії з орбіти колишнього «народного мера» Севастополя Олексія Чалого ухвалювалось за відсутності відповідача і не було в срок оскаржено Приватбанком.
Про це свідчить рішення Господарського суду Києва, опубліковане у Єдиному реєстрі судових рішень після закінчення терміну їх оскарження, повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Підприємство «Тавріда електрик Україна» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до публічного акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» про розірвання договору про розміщення коштів на строковому депозиті «Депозитна лінія» № 237320 від 08.01.2014 та про стягнення 535 383,56 доларів США коштів вкладу, 106 612,40 доларів США процентів, 3 294,40 грн. доларів США пені, 191 384,14 грн. трьох процентів річних.
Представник відповідача – КБ «Приватбанк» – не був присутнім у жодному з трьох засідань суду у цій справі. Як зазначається у рішенні суду, відповідач відзиву на позов не подав, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив. За таких обставин, суддя Сергій Ковтун вирішив за можливе розглянути справу за наявними матеріалами на підставі ст. 75 ГПК України.
Позовні вимоги «Тавріда електрик Україна» суддя задовольнив повністю.
Зазначимо, що, судячи за даними ЄРСР, допоки Приватбанк був приватним, компанія із орбіти севастопольського сепаратиста Олексія Чалого не позивалась до банку із позовами щодо стягнення депозиту. Відповідний позов було подано у Господарський суд Києва у травні 2017 р.
Як виявило розслідування Центру журналістських розслідувань («Довге замикання», проект Слідство.інфо), компанії з групи «Тавріда електрик» севастопольського сепаратиста Олексія Чалого, внесеного до санкційних списків ЄС, США та Канади, продовжують працювати на материковій частині України. Компанія не внесена до санкційного списку РНБО України і бере участь у тендерах на державні замовлення.
Нагадаємо, Приватбанк в березні 2014 року після окупації Криму Росією блокував рахунки, які відкривалися і обслуговувалися його відділеннями на півострові. Був припинений доступ і зупинені будь-які операції за депозитними, поточними, соціальним рахунках фізичних і юридичних осіб – кримських клієнтів банку. Так заблокованими виявилися 8 млрд. 215 млн. гривень, що належать більш ніж 800 тисячам фізичних і юридичних осіб. В судах України на розгляді знаходяться близько півтори тисячі позовів від кримських вкладників Приватбанку, що вимагають повернути їм заблоковані заощадження.
(Детальніше читайте в матеріалі «Кримські вклади в Приватбанку. 4 місяці після націоналізації. Літери і цифри»).