Міністерство фінансів США підтвердило запровадження санкцій проти російських банків ВЕБ та Промсвязьбанк, а також їх 42 дочірніх компаній.
Про це повідомляється на сайті Мінфіну.
«Сполучені Штати вживають заходів у відповідь на рішення президента Володимира Путіна визнати так звані Донецьку та Луганську народні республіки (ДНР та ЛНР) «незалежними» державами та ввести війська в ці регіони», – йдеться у повідомленні.
Мінфін США вводить повторні санкції проти директора ФСБ Олександра Бортнікова та заступника глави адміністрації президента Росії Сергія Кирієнка.
Також санкції буде введено щодо дітей російських чиновників.
Дениса Бортникова – сина голови ФСБ РФ Олександра Бортникова. Денис Бортников обіймає посади заступника президента російського державного банку «ВТБ» та є головою правління банку;
Петра Фрадкова – виконавчого директора «Промсвязьбанку» та сина експрем’єр-міністра РФ Михайла Фрадкова, який також обіймав посаду очільника Служби зовнішньої розвідки Міноборони РФ. За інформацією Мінфіну США, Петро Фрадков особисто був залучений у процеси налагодження контрактів банку з оборонною галуззю Росії. Він публічно брав участь у спільних засіданнях з Путіним, на яких погоджували угоди про надання коштів для державних оборонних проєктів. Крім того, Фрадков є гендиректором ПАТ «Російський експортний центр», який є підрозділом «Внешэкономбанка», проти якого США також запровадили санкції;
Володимира Кирієнко – колишнього віцепрезидента держкомпанії «Ростелеком», виконавчого директора групи «VK Group» та сина першого заступника голови адміністрації президента РФ Володимира Кирієнка. За даними уряду США, Сергій Кирієнко курує напрям внутрішньої політики в РФ. Володимир Кирієнко залучений в управління найбільшою російською соціальною мережею «ВКонтакте».
Президент США Джо Байден заявив, що Штати вводять санкції проти двох російських банків, олігархів та держборгу РФ. Також він засудив «визнання» Росією самопроголошених «ДНР» та «ЛНР».
Міністри закордонних справ Євросоюзу на позачерговій зустрічі у вівторок одностайно погодили пакет санкцій проти Росії після визнання нею «ДНР» та «ЛНР».
Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив про запровадження нового пакету санкцій проти російських банків та наближених до президента Володимира Путіна олігархів за «визнання» «ДНР» та «ЛНР».
Під них потрапили п’ять банків:
- Банк Росія,
- Промсвязьбанк,
- ІС Банк,
- Генбанк,
- Чорноморський банк реконструкції та розвитку.
Також санкції ввели проти наближених до Володимира Путіна олігархів Геннадія Тимченка, Бориса Ротенберга та його племінника Ігоря Ротенберга.
Будь-які активи, які вони мають у Британії, будуть заморожені, а особам буде заборонено приїжджати в країну.
За його словами, це перший етап санкцій. Джонсон заявив, що необхідно підготуватися до наступного кроку Росії.
Читайте також спецпроект Центру журналістських розслідувань ЯК ПРАЦЮЮТЬ «КРИМСЬКІ САНКЦІЇ»
- 21 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін визнав «незалежними республіками» захоплені Росією території Донбасу – терористичні «ДНР» та «ЛНР». Він підписав відповідні укази. Перед тим відбулося засідання Ради безпеки РФ, на якому всі члени висловились за визнання «ДНР» та «ЛНР».
- В указах про «ДНР» та «ЛНР»визнання Путін вперше офіційно наказав увести російські війська на територію окупованого Донбасу.
- Президент США Джо Байден запровадив ті самі обмеження щодо ОРДЛО, які були застосовані виконавчими указами президента Барака Обами у 2014 році після окупації Криму Російською Федерацією.
- Президент РФ Володимир Путін висунув чотири ультиматуми Україні та світу і вже «визнав» за ОРДЛО всю Луганську та всю Донецьку область.