«Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська), випуск від 14 січня 2020 року.
Центр журналістських розслідувань уважно дослідив фактичний бік скандалу навколо так званого «чорного списку» СБУ-Мінкультури – Переліку, до якого занесені іноземні діячі, які створюють загрозу національній безпеці України. Журналісти детально проаналізували усі накази міністерства культури, якими, за зверненнями СБУ, іноземні діячі вносились до Переліку. Результати спантеличують. У списку, довкола якого стільки емоцій і ура-патріотичного піару, – усього лише 150 осіб. П’ятеро із них – уже небіжчики. Так, покійним Кобзону, Говорухіну і Табакову все ще заборонено гастролювати в Україні. Dr.Alban. який співав в окупованій Ялті та нібито був допущений в Україну завдяки персонально Зеленському, СБУ до Переліку Мінкульту взагалі не заносився.
До Переліку найчастіше потрапляють через антиукраїнську діяльність та відвідування окупованого Криму в обхід КПВВ на адмінмежі Криму та Херсонської області та. У квітні 2014 року до Кримінального кодексу внесено статтю 332-1, що передбачає кримінальну відповідальність за порушення Порядку в’їзду та тимчасово окуповану територію Криму та виїзду з неї. Тож усі фігуранти Переліку, які «забанені» СБУ та Мінкультом з цих підстав, мали б бути і фігурантами кримінальних проваджень. Але цього не відбувається, бо притягти до кримінальної відповідальності дуже складно. Законодавець прописав статтю так, що слідвству терба довести, що вояж до Криму на гастролі «кримнаші» здійснили з метою заподіяння шкоди Україні.
В сюжетах Ольги Махинько та Микити Панасенка йдеться про принципи формування і фігурантів Переліку , а також про новий законопроекту «Про медіа», який може суттєво спростити симпатикам російської агресії шлях до України.