Україна отримає від іноземних партнерів озброєння для ефективного ураження ворога як на лінії зіткнення, так і в тилу, та для знищення його логістичних вузлів.
Про це повідомив начальник управління преси та інформації МОУ Ілларіон Павлюк за підсумками 18-ї зустрічі Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн», пише Укрінформ.
Зустріч відбулася у вівторок в онлайн-форматі. Українську делегацію очолив міністр оборони Рустем Умєров.
«Ми почули достатньо важливих заяв від партнерів, достатньо важливих зобов’язань, щоб сказати, що потужна підтримка України триватиме і далі», – сказав Павлюк. За його словами, Україна отримає від партнерів озброєння, яке надзвичайно потрібне, аби ефективно вражати ворога як на лінії зіткнення, так і в тилу, знищувати його логістичні вузли.
Серед іншого, пролунали зобов’язання щодо надання Україні зброї дальнього ураження. «Є цілковите розуміння партнерів, що нам ця зброя потрібна і зобов’язання працювати над тим, аби надавати Україні більше зброї для подібних ударів», – зазначив Павлюк.
Своєю чергою начальник Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони полковник Геннадій Коваленко наголосив, що нинішня зустріч – це можливість для України донести союзникам низку важливих повідомлень, зокрема – поінформувати партнерів про ситуацію на фронті.
Він відзначив, що у зустрічі взяли участь представники більш як 50 країн.
За словами Коваленка, керівники Головного розвідувального управління Міноборони поділилися з партнерами інформацією про цілі, плани агресора і про українську протидію.
«Тобто ми не тільки вислуховували наших союзників, ми доводили і наші меседжі – яким чином ми будемо відбивати атаки і здобувати перемогу», – підкреслив начальник департаменту.
Він додав, що на зустрічі також ішлося про посилення спроможностей України в рамках авіаційної, протиповітряної, артилерійської коаліцій та коаліції морської безпеки. Зокрема, в рамках авіаційної коаліції – крім зобов’язань щодо надання літаків F-16 – також обговорювали надання союзниками додаткових гелікоптерів.
- Зовнішньополітичне відомство Європейського Союзу представило державам-членам пропозицію щодо реформування Фонду військової допомоги Україні, діяльність якого вже неодноразового обговорювалась урядами країн ЄС, проте ніяк не була узгоджена.
- Німеччина у 2024 році виділить ще понад 7 млрд євро на військову допомогу Україні, а не 4 мільярди, як планувалося раніше.