Попри активізацію російських дій на півночі Харківської області, наразі немає підстав для евакуації мешканців з Харкова. З прикордонних районів області, де активізувалися бойові дії, вивезли близько 2 тисячі осіб.
Про це на брифінгу повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, передає Укрінформ.
“По місту Харків жодних підстав для оголошення і проведення евакуації наразі немає. Ми чітко розуміємо, які сили ворог застосовує на півночі нашої території. Там, звичайно, може ескалація і тиск посилюватися, але поки що ніяких загроз для Харкова немає”, – зазначив Синєгубов.
За його словами, обласна влада продовжує моніторити ситуацію і комунікуватиме з населенням, але рішення щодо евакуації люди ухвалюватимуть самостійно.
Наразі тенденцій щодо масового виїзду з міста в ОВА не фіксують.
Водночас близько 2 000 людей були евакуйовані з прикордонної зони Харківської області, де активізувалися бойові дії.
“Якщо ми говоримо про такі населені пункти, як Стрілеча, Пильне та Борисівка, там, за нашою інформацією, дітей немає. Там перебувало 28 цивільних, які у свій час навідріз відмовлялися евакуйовуватися. Зараз у нас є факти щодо евакуації, – це в основному Вовчанський напрямок, – близько двох тисяч було евакуйовано”, – розповів начальник ОВА.
Синєгубов зауважив, що донедавна влада керувала цим процесом, оголошувала примусову евакуацію родин з дітьми тощо. Наразі ж люди виїжджають самостійно.
Вони можуть звернутися стосовно організації виїзду із небезпечних зон будь-яким доступним способом до ДСНС чи поліції або до представників влади.
Глава ОВА додав, що пропри стабілізацію фронту у “сірій зоні” прикордоння, там тривають бої. За першої ж можливості людей звідти забиратимуть.
Станом на ранок 11 травня у Харківській області тривають бої за прикордонні населені пункти, які розташовані у “сірій зоні” – Стрилече, Пильна та Борисівка, розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Назар Волошин.
У Міноборони підтвердили, що вранці 10 травня російські окупанти намагалися прорвати лінію оборони ЗСУ на Харківщині.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter