Росія фактично перестала встановлювати нові міни у Чорному морі, хоча загроза залишається. Зараз найбільшу небезпеку становлять раніше встановлені міни, які можуть зриватись з якорів та переміщуватись через штормову погоду.
Про це повідомив речник Військово-Морських Сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі національного телемарафону.
«З минулого року ніяких кейсів неприємних з цього приводу не відбувалося. Інтенсивність мінування впала до нуля фактично. Було знищено (російський – ред.) літак Су-24, який здійснював спроби дистанційного мінування. Виходити в море і встановлювати міни росіяни також зараз не наважуються. Тому ситуація залишалась сталою», – сказав Плетенчук.
Він пояснив, що причиною переміщення мін наразі є погодні умови. Адже під час шторму деякі об’єкти можуть переміщуватись, а міни підійматись на поверхню води.
«І звісно в такому випадку вони становлять більше загрози», – додав речник ВМСУ.
Нагадаємо:
1 липня 2024 року Туреччина, Румунія та Болгарія розпочали спільні дії щодо боротьби з морськими мінами в Чорному морі, щоб підвищити безпеку судноплавства, зокрема, для українського експорту зерна. Операції відбуваються в рамках Оперативної групи з протимінної діяльності в Чорному морі (MCM BLACK SEA).
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter