Заборона США на передачу розвідданих призвела до великих втрат ЗСУ, є сотні загиблих – Time

Війна

Видання Time з посиланням на п’ятьох високопоставлених західних та українських чиновників і військових офіцерів повідомило, що рішення США призупинити цього тижня передачу військової розвідувальної інформації Україні допомогло просуванню Росії вздовж критичної частини фронту, призвівши до загибелі багатьох українських солдатів за останні дні.

“Через цю паузу є сотні загиблих українців”, — сказав один з офіцерів у інтерв’ю TIME у п’ятницю у Києві, попросивши не називати його імені.

“Найбільша проблема — це моральний стан”, — додав він, оскільки Збройні сили змушені воювати без деяких із найкращих систем озброєння, не через російські атаки, а через ставлення США. “Це дійсно дає перевагу ворогу на передовій”.

Видання пише, що найгостріше це вплинуло на українців у Курській області, де Збройні сили намагаються втримати смугу території, яку вони захопили під час наступу минулого серпня.

“Президент Зеленський розглядає цей регіон як критичне джерело важелів у будь-яких майбутніх мирних переговорах із росіянами. Його мета — обміняти частини території Курська на українські землі, окуповані Росією”, – йдеться у повідомленні.

Однак після того, як США припинили обмін розвідданими, росіяни швидко просунулися в Курську, намагаючись перерізати українські лінії постачання в регіон, за словами військових офіцерів і свіжих карт бойових дій, створених Deep State, організацією з відкритими джерелами розвідки.

Джерело в уряді Зеленського підтвердило, що операції в Курській області найбільше постраждали від втрати доступу до розвідданих США. Українці втратили здатність виявляти наближення російських бомбардувальників та інших літаків, коли ті злітають у Росії. Як наслідок, Україна має менше часу, щоб попередити цивільних і військових про ризик наближення авіаудару чи ракети.

Втрата розвідданих США також погіршила здатність українських сил завдавати ударів на великі та середні відстані по російських цілях.

Ці можливості тепер паралізовані без доступу до інформації з американських супутників.

  • 5 березня США призупинили обмін розвідданими з Україною. Ці дані використовувалися, зокрема, для ударів по стратегічних об’єктах на території Росії, а також для націлювання високоточної американської зброї для ударів поблизу лінії фронту.
  • Наступного дня міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив, що Франція готова передавати Україні свої розвідувальні дані замість американців.
  • Американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies відключила Україні доступ до своїх супутникових знімків.