Третя річниця деокупації Бучі. До України вшанувати пам’ять загиблих приїхали керівники парламентів 17 європейських країн та ЄС і особистий духовний радник Трампа

Війна

Сьогодні, у третю річницю деокупації Бучі, до столиці України прибули спікери та віцеспікери парламентів країн Європи.

Про це повідомив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

«Сьогодні Київ вітає парламентських представників з усієї Європи», – поінформував він.

Стефанчук зауважив, що у столицю України прибули спікери та віцеспікери парламентів Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Латвії, Литви, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Португалії, Словенії, Фінляндії, Хорватії, Чехії, Швеції, а також представники Європейського парламенту.

За його словами, цей візит іноземних гостей — сильний символ підтримки, солідарності та довіри.

«Вдячний колегам за готовність бути поруч із Україною. Цінуємо кожен жест, кожну зустріч, кожне слово, кожну дію, що наближає перемогу справедливості й тривалого миру. Україна відчуває плече партнерів. І це надихає», – підкреслив голова ВР.

Президент Володимир Зеленський у третю річницю звільнення Бучі від російських окупантів вшанував пам’ять загиблих.

«Три роки тому наші воїни звільнили Бучу від російських окупантів. І світ побачив, що таке російська окупація. Вбиті люди на вулицях. Закатовані люди. Могили у дворах звичайних будинків. Відтоді ніхто у світі не може сказати, що не знає, що саме захищає Україна. Україна бореться за життя для своїх людей. За те, щоб ніхто й ніколи на нашій землі не робив того, що зробили російські окупанти», – наголосив глава держави.

Разом з першою леді Оленою Зеленською Президент встановив лампадку до меморіалу, розташованого на території церкви Святого апостола Андрія Первозваного та всіх святих Православної церкви України.

«Вічна пам’ять усім, чиї життя були забрані російською війною! Вічна вдячність усім нашим людям, які захищають Україну!» – сказав глава держави.

“Три роки тому Буча пережила страшні звірства російських окупантів. Сьогодні це місто стало символом незламності та мужності. Ми не забудемо й не пробачимо ворогу жодної смерті. Дякуємо нашим воїнам, які щодня боронять українську землю”, – наголосив глава українського уряду Денис Шмигаль.

Особистий духовний радник президента США Дональда Трампа пастор Марк Бернс також прибув з візитом до України 31 березня.

“За моїм запрошенням до України прибув особливий гість – пастор Марк Бернс, особистий духовний радник президента Дональда Трампа. Це відома в релігійних і політичних колах США постать, чий голос сьогодні має вагу у формуванні нової стратегії та політики Америки”, – повідомив головний рабин України Моше Асман.

Під час візиту Бернс відвідав Бучу, Ірпінь та Бородянку, що побачити наслідки злочинів російської армії проти мирного населення України та особисто почути спогади свідків.

***

Російські загарбники вчинили в Бучанському районі Київської області понад 9 тисяч воєнних злочинів.

Російська армія ввійшла до Бучі 27 лютого 2022 року. За 33 дні загарбники скоїли в Бучанському районі понад 9 тисяч воєнних злочинів та вбили більш ніж 1400 цивільних, зокрема 37 дітей.

Міжнародний кримінальний суд уже розпочав розслідування воєнних злочинів в Україні, але керівництво України стверджує, що МКС зазнає труднощів, оскільки, хоча він може судити тих, хто звинувачується в окремих воєнних злочинах, він не може переслідувати керівництво Кремля за ширший злочин агресії, оскільки Росія не підписала відповідний статут.

Ігор Поночовний, керівник прокуратури АРК і міста Севастополь розповів Центру журналістських розслідувань про розслідування воєнних злочинів, вчинених в окупованому Росією Криму, про кримінальну відповідальність колаборантів і російських пропагандистів, про прогрес у розслідуваннях «кримських справ» у національних судах та рух у справі «Ситуація в Україні» у Міжнародному кримінальному суді.

Цикл інтерв’ю з представниками органів влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, в компетенції яких знаходяться питання, пов’язані із тимчасово окупованим РФ українськими територіями, підготовлений в рамках проекту IPC за підтримки Ради Європи.