Російські війська вночі 23 червня здійснили масовану атаку ракетами та дронами на Київ та Київську область, внаслідок чого у столиці загинули шестеро людей, а на Київщині – одна людина.
Про наслідки атаки повідомив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.
Він зазначив, що під масованим обстрілом ракетами та дронами ворога перебували житлові райони, лікарні, спортивна інфраструктура.
У Києві від обстрілів постраждали Шевченківський, Подільський, Голосіївський, Святошинський, Солом’янський та Дарницький райони.
«Найтяжчі наслідки – в Шевченківському. Зруйновано цілий підʼїзд житлової багатоповерхівки. Станом на зараз 4 загиблих. Працівники ДСНС врятували 10 поранених людей. Всім надається медична та психологічна допомога. Розбір завалів триває. За наявною інформацією, під руїнами ще є люди», – зазначив Клименко.
Трохи пізніше МВС України уточнило, що у Києві кількість загиблих внаслідок російського удару в ніч на 23 червня зросла до 6 людей.
«Роботи з ліквідації наслідків атаки тривають на 2 локаціях. Залучені 312 рятувальників та 74 одиниці техніки. Інформація оновлюється», – йдеться у повідомленні.
За даними Клименка, у Київській області постраждала Біла Церква.
«Постраждала житлова та медична інфраструктура. 1 людина загинула, 8 поранено. Під час ліквідації наслідків обстріл 2 рятувальників отримали травми», – розповів очільник МВС.
Він додав, що екстрені служби працюють на місцях з перших хвилин трагедії. Організована робота рятувальних штабів. Залучена необхідна інженерна техніка. Працюють верхолази.
Як повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко, серед десятьох врятованих на місці руйнування підʼїзду житлового будинку у Шевченківському районі – двоє дітей і вагітна жінка.
«Станом на тепер відомо про 8 постраждалих за цією адресою, у тому числі одна дитина. Разом по Києву – відомо про 14 постраждалих, але ця кількість, ймовірно, зростатиме», – зазначив Ткаченко.
Він також розповів, що під час російської атаки у столиці пошкоджено один з виходів станції метро Святошин та прилеглу територію – зупинку.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter