Прокуратура АРК встановила особи понад 9 тисяч силовиків у Криму, яких підозрюють в держзраді

Новини
Фото: РИА Новости, Александр Полегенько

Прокуратура АРК проводить роботу щодо встановлення колишніх співробітників українських правоохоронних органів у Криму, підозрюваних в державній зраді, в даний час встановлені повні ідентифікаційні дані понад 9 тисяч осіб.

Про це повідомив перший заступник прокурора АРК Микола Іванець, передає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, слідче управління прокуратури Автономної Республіки Крим здійснює досудове розслідування по 123 кримінальних провадженнях за фактами вчинення державної зради.

«В ході досудового розслідування встановлено штатну чисельність 18 правоохоронних органів, які працювали на території Автономної Республіки Крим та в Севастополі до окупації півострова, яка складає близько 18 600 чоловік», – сказав Микола Іванець.

Він зазначив, що збір доказів здійснюється переважно слідчими прокуратури.

«Сьогодні ми маємо відповідні реєстри, що містять необхідну інформацію по більше 4000 чоловік з числа правоохоронців», – повідомив перший заступник прокурора.

Микола Іванець, перший заступник прокурора АР Крим фото: прокуратура АРК

Микола Іванець наголосив на необхідності покращення співпраці зі співробітниками СБУ в частині встановлення осіб, які вчинили державну зраду, і Державної прикордонної служби України з питань перетину держкордону і адміністративного кордону з Кримом.

Нагадаємо, в листопаді 2017 року народний депутат, координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук назвав кількість українських силовиків, які на 1 березня 2014 року зрадили присягу і не вийшли з окупованого Росією Криму на материк: СБУ – з 1619 військовослужбовців (1235 офіцерів, 384 контрактників) вийшли 217 (210 офіцерів і 7 контрактників); ВСУ – з 13 468 військовослужбовців (4637 офіцерів, 8831 солдатів і сержантів) вийшли 3991 (1649 офіцерів, 2 342 солдатів і сержантів); Внутрішні війська МВС – з 2489 військовослужбовців вийшли 1398; Держприкордонслужба – з 1869 військовослужбовців (448 офіцерів, 1421 солдат і сержантів) вийшли 479 (226 офіцерів, 253 солдатів і сержантів).

Як повідомлялося, за даними на кінець січня 2018 року, прокуратура АРК направила до суду 72 обвинувальних акти за статтею держзрада щодо кримських колаборантів – екс-депутатів Криму та Севастополя, колишніх співробітників прокуратури. На сьогодні по суті в суді розглядається лише одне кримінальне провадження.

Як писав Центр журналістських розслідувань в матеріалі «Спецрозслідування« кримських справ»: ​​напрацювання практики», щоб дізнатися, скільки справ колишніх державних і військовослужбовців Криму вже направлено до суду, потрібно мати інформацію з трьох прокуратур, адже справи розслідуються слідчими органів Нацполіціі за підслідністю. ГПУ і СБУ розслідують провадження стосовно колишніх топ-чиновників АРК і Севастополя, відкриті за статтями 110 і 111 КК – державна зрада і сепаратизм. Прокуратура АРК розслідує або здійснює процесуальне керівництво в провадженнях про вчинення цих та інших, в тому числі, військових злочинів екс-чиновниками Криму, а військова прокуратура – у справах колишніх військовослужбовців Збройних Сил України та військового керівництва РФ.