Пиляйте, вона золота. Московська жила вичерпується під кримським розпилом

Публікації
Майданчик перед будівлею «Госсовєта Криму» в окупованому Сімферополі. Фото: investigator.org.ua

У Сімферополі упорядкують територію біля будівлі «Госсовєта Криму» за 7 млн рублів. У порівнянні з масштабом освоєння (читай – розпилу) на півострові бюджетних російських грошей сума настільки незначна, що можна було пройти повз. Але варто було, як то кажуть, копнути трохи глибше, і вже не відірватися.

Отже, почесне право облагородити територію сумнозвісного «кримського парламенту» отримала кубанська фірма ТОВ «Строй контракт» (ІПН 2311158883).

У Росреєстрах ця організація значиться як мікропідприємство зі статутним капіталом 10 тисяч рублів і штатом співробітників у 27 осіб. Фірма зареєстрована у м. Слов’янськ-на-Кубані Краснодарського краю РФ у 2013 році. Судячи з аналізу фінансової складової, перші кілька років справи підприємства йшли так собі. Поки «Строй контракт» не подався за довгим рублем на окупований півострів.

Вперше фірма засвітилася у Севастополі у 2019 році, отримавши контракт одразу на 92 млн рублів на капітальний ремонт скверу на вулиці Музики. Реконструкція розпочалася у всіх сенсах голосно – пилки гули, місцеві жителі обурювалися тотальним знищенням дерев у парку. До відкриття він змінився настільки, що севастопольці почали називати його «лисий парк».

Сквер на вулиці Музики в окупованому Севастополі після реконструкції ТОВ «Строй контракт», липень 2020 р. Фото: sevastopol.su

Ще до закінчення ремонту парку на вулиці Музики «Строй контракт» отримує нове жирне замовлення на капремонт скверу севастопольських курсантів на 120 млн рублів. Потім фірма виступала субпідрядником під час ремонту інших севастопольських парків. А у квітні 2021 року «Строй контракт» отримує одразу три замовлення від «Адміністрації Сімферополя». Кубанській фірмі довірили облагородити багатостраждальну площу Куйбишева за 61 млн рублів і побудувати два сквери – за 16 млн на вул. Балаклавській та за 38 млн у мікрорайоні Фонтани.

Сквер на Фонтанах помпезно відкрили у листопаді 2021 року. Він мав стати одним із символів турботи російської влади про кримських татар, адже розташований він у селищі компактного проживання депортованих. Це пояснює і присутність на відкритті самого «глави Криму» Сергія Аксенова. Разом із тодішнім «головою адміністрації Сімферополя» Валентином Демидовим вони, як водиться, висадили по саджанцю у підготовлені лунки та прогулялися доріжками. Демидов нахвалював підрядника і гордо наголосив, що дерева привезли аж із Італії, чим викликав у Аксенова непідробний подив: «Ближче не знайшли?», – запитав він.

Засохлі дерева у сквері мікрорайону Фонтани в окупованому Сімферополі, збудований ТОВ «Строй контракт», 21.08.2022. Фото: КИА

Коли високі гості роз’їхалися, настав час дивуватися місцевим жителям. Доріжки, засипані дрібним відсівом, лавки без спинок, ліхтарі у вигляді шибениць, травмонебезпечні гойдалки – довгоочікуваний сквер зовсім не схожий на дорогу іграшку за 38 млн рублів.

Зламаний мотузковий атракціон у сквері мікрорайону Фонтани в окупованому Сімферополі, збудований ТОВ «Строй контракт», 21.08.2022. Фото: КИА

Вже за тиждень після відкриття дерев’яні конструкції потріскалися, з них злізла фарба. Відсів із доріжок розсипався по всій території. У клумбах замість газонної трави заколосилась амброзія. Багато дерев засохли. Мотузковий атракціон не витримав і двох місяців.

Місцеві жителі звернулися до «прокуратури Сімферополя», яка у лютому 2022 року вимагала усунути недоліки, а мотузковий атракціон визнала небезпечним для життя, наказавши замінити його.

Не менше питань до будівельників виникло у сімферопольців та реконструкції площі Куйбишева. Мешканців кримської столиці здивували як дизайн території, так і виконання проекту. До підрядника виникли претензії і місцева «влада». Недоліки ті самі – незручні лавки, небезпечні гойдалки, нестача зелених насаджень, відсутність навісів.

Площа Куйбишева в окупованому Сімферополі після реконструкції ТОВ «Строй контракт», 30.11.2021. Фото: Telegram ЧКХ

Однак, незважаючи на відверту халтуру від ТОВ «Строй контракт», «влада кримської столиці» продовжила співпрацю з фірмою. Їй довірили капремонт будівель кількох установ, включаючи басейн спортивної школи №4, понад два десятки дворів багатоповерхівок у різних районах міста, а також благоустрій територій. «Адміністрація Сімферополя» стала топ-замовником фірми «Строй контракт», уклавши з нею за рік 18 контрактів на більш ніж 400 млн рублів. Найбільший із них – на 92 млн – «благоустрій громадської території на вулиці Заліській». З таким же мотузковим атракціоном, бетонними лавками без спинок та ліхтарями-шибеницями.

Сквер на вул.Заліська в окупованому Сімферополі після реконструкції ТОВ «Строй контракт», 01.12.2022. Фото: crimea-news.com

А у травні 2022 року кубанська мікрофірма вийшла на новий рівень. Вона отримала контракт на капремонт басейнів та площі перед будівлею «Госсовєта Криму». На реконструкцію виділили понад 49 млн. рублів.

Кримські небожителі також довірили фірмі «Строй контракт» підлатати дах будівлі «кримського парламенту» за майже 19 млн. рублів. Після цього у дорогих стосунках, невідомо чому, трапилася пауза. За рік фірма не отримала жодного держзамовлення. І ось на початку липня цього року їй дістається невеликий шматочок кримського пирога – 7 млн. на ремонт території перед «Госсовєтом».

Фонтан на майданчику перед будівлею «Госсовєта Криму» в окупованому Сімферополі. Фото: investigator.org.ua

Громадські території на півострові «упорядковують» на московські гроші. У 2021 році уряд Москви надав окупованому Криму 45 млрд рублів. Тоді Аксенов заявив, що на ці гроші упорядкують 110 парків, реконструюють 321 прибудинкову територію, збудують 150 спортивних та 28 дитячих майданчиків, 750 зупинкових павільйонів та 1730 контейнерних майданчиків. Ще раніше Москва виділила 22 млрд. рублів на облаштування міського середовища окупованому Севастополю.

Діяльність фірми «Строй контракт» – лише один приклад гарячого розпилу московського бабла у Криму. Скільки таких «горе-будівельників» поспішили за стіл, сподіваючись урвати ласий шматок, знає, напевно, тільки той, хто займається розсадженням гостей. А пристойні гості, як відомо, без подарунків не приходять. У долі, як кажуть, усі. Окрім дітей, яким у результаті дістаються небезпечні для життя атракціони.