Україна отримала дозвіл Канади використовувати її зброю на території РФ

Війна
Український військовослужбовець їде на трофейному танку після повернення з Росії біля російсько-українського кордону в Сумській області, Україна, четвер, 15 серпня 2024 р. Фото: Євгеній Малолетка/Associated Press
Український військовослужбовець їде на трофейному танку після повернення з Росії біля російсько-українського кордону в Сумській області, Україна, четвер, 15 серпня 2024 р. Фото: Євгеній Малолетка/Associated Press

Україна може вільно використовувати передані Канадою танки і бронемашини та іншу техніку на території Росії.

Про це заявили у Міністерстві національної оборони Канади, повідомляє CBC News.

Канада передала Україні вісім танків Leopard 2A4, кілька десятків броньованих машин бойової підтримки і сотні броньованих патрульних машин, а також кілька гаубиць М-777.

“Українці найкраще знають, як захищати свою батьківщину, і ми прагнемо підтримувати їхню спроможність”, – заявила Андре-Анн Пулен, речниця Міністерства оборони Канади.

“Канада не має жодних географічних обмежень щодо використання військового обладнання, яке ми передаємо Україні”, – додала вона.

Не відомо, чи було канадське озброєння в руках українських бригад, коли вони розпочали свою операцію на території Курської області РФ.

Кадри, зняті телеканалом CNN на українському кордоні в четвер, показали, як патрульний автомобіль Senator канадського виробництва перетинає кордон з Росією.

Пулен зазначила, що канадська допомога завжди відповідає вимогам Договору про торгівлю зброєю – міжнародної угоди, покликаної зменшити незаконні поставки зброї та порушення прав людини.

Раніше Міністерство оборони Британії підтвердило, що українські війська можуть використовувати британську зброю на російській території для самозахисту – за одним винятком.

За інформацією телеканалу Sky News, українські війська, ймовірно, розгорнули британські танки Challenger 2 під час наступу на території Курської області.

  • Раніше Німеччина підтвердила, що зброя, надана ФРН українській стороні, з моменту її передачі стає власністю України і може бути використана нею так, як Київ вважає за потрібне і правильне.