Сергій Старушко

Сергій Старушко

журналіст

Статті автора (68)
27.02.2024
Донбас
Росія запустила перший потяг новою залізницею на ТОТ Півдня України

Окупанти запустили тестовий рухомий склад на новій ділянці в Донецькій області. Перший потяг на новій колії помічено на відрізку між двома діючими залізничними гілками між селищами Бурне та Новоселівка, яку росіяни почали будувати першою.

26.02.2024
Південь
РФ почала будівництво ділянки нової залізниці з Маріуполя до Криму

Ознаки підготовчих робіт для подальшого будівництва залізниці, за допомогою якої Росія запланувала з’єднати Ростов-на-Дону з Кримом через окуповані території Донецької й Запорізької областей, дозволив виявити аналіз супутникових знімків апарату Європейського космічного агентства від 25 лютого 2024 року.  Завдяки свіжим даним наразі можна з великою вірогідністю припустити, де саме нові колії перетинатимуть ТОТ Півдня України.

23.02.2024
Південь
У Бердянську рух опору влаштував вибух на АЗС, полюючи на авто окупантів

22 лютого мешканці декількох районів тимчасово окупованого Бердянська почули вибух. Російські військові заблокували частину Східного проспекту в районі ТЦ «Амстор», а пропагандисти публікували різні версії подій.

13.02.2024
Південь
Мілітаризація РФ українських дітей. Кірієнко і Балицький збираються відкрити у Бердянську окупаційний військовий центр для молоді

Окупанти оголосили про наміри побудувати у Бердянську центр військово-спортивної підготовки молоді «Воїн» на косі, а з будинку культури планують зробити школу з підготовки кадрів для роботи з підлітками.

10.02.2024
Влада
Виробництво мастил на родовищі води із Смарагдової мережі. Влада Київщини не проти

Колись “Райське джерело” для мешканців селища на Київщині може перетворитися на  криницю нафтопродуктів. Виробник бутильованої питної води з такою едемською назвою передав в оренду територію свого підприємства ТОВці, яка планує розливати мастила та оливи. Департамент Київської обласної адміністрації погодив небезпечне для екології виробництво на території, що входить до Смарагдової мережі Європи, з чим не збирається…

07.02.2024
Південь
Окупанти створюють на Запоріжжі фонд віджатого майна. Житло роздаватимуть фахівцям, які приїхали з Росії

Росіяни і колаборанти оголосили нові етапи масштабної експропріації на ТОТ України. У Запорізькій області окупаційна влада планує створити спеціальний фонд «націоналізованих» будинків і квартир, а у Донецькій області законні власники мають упродовж місяця довести своє право на нерухомість.

06.02.2024
Південь
ЦЖР з’ясував, хто у Бердянську допомагає окупантам збирати дрони і ремонтувати техніку

Росіяни налагодили ремонт бронетехніки та виробництво БПЛА на бердянському підприємстві з виробництва сільгосптехніки. ЦЖР ідентифікував підприємство, де збирають дрони, за координатами, вказаними партизанським рухом українців та кримських татар АТЕШ.

02.02.2024
Південь
Окупанти запускають вкрадену на півдні України у ДТЕК Ріната Ахметова Приморську ВЕС

На тимчасово окупованій частині Запорізької області росіяни налагоджують роботу вже другої вітроелектростанції на узбережжі Азовського моря, яка належить холдингу ДТЕК олігарха Ріната Ахметова – Приморської. Першою була Ботієвська ВЕС.

31.01.2024
Влада
Декларанти-ухилянти з Бердянська та статки кандидата на голову військової адміністрації на Запоріжжі

Січень 2024 року для українських посадовців – кінцевий термін для подання декларацій за 2021 та 22-й роки, а до 31 березня мають бути оприлюдненні доходи та витрати за 2023 рік. Це, зокрема, стосується і міських голів та очільників військових адміністрацій тимчасово окупованих територій на Півдні України. Центр журналістських розслідувань розповідає про ухилянтів від декларування своїх…

28.01.2024
Війна
Ще більше фортифікацій. ЦЖР знайшов нові укріплення окупантів на Запоріжжі

Російська армія не припиняє зводити укріплені лінії оборони на окупованому півдні України. Кілька десятків нових фортифікацій з’явилися у глибокому тилу поблизу Токмака та Бердянська.